logo serwisu naboru do szkół średnich

Człowiek jest wtedy najszczęśliwszy, kiedy dokoła siebie widzi to, co nosi w sobie samym...logo serwisu biplogo serwisu facebooklogo serwisu youtubelogo serwisu instagram
Uzyskana kwota zbiórki pieniędzy z kiermaszu 5736 złoty.

We wtorek, 14 grudnia 2021 r., w I LO im. B. Prusa w Żarach odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy zorganizowany przez Szkolny Klub Wolontariusza i Samorząd Uczniowski dla Samuela Niedziałkowskiego. Chłopiec jest bardzo chory, nie widzi i cierpi na dziecięce porażenie mózgowe. Potrzebuje ciągłej rehabilitacji i to właśnie był cel naszej akcji.

Podczas kiermaszu można było wziąć udział w licytacji, wysłuchać koncertu wokalno – instrumentalnego przygotowanego przez Społeczne Ognisko Artystyczne w Żarach oraz spróbować domowych wypieków. Kiermasz uświetnili swoją obecnością i przemówieniem Burmistrz Miasta Żary Pani Danuta Madej, Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Marian Popławski oraz w imieniu Starosty Żarskiego – Naczelnik Oświaty Pan Bartłomiej Kubiak. Nie przyszli z pustymi rękami, obdarowali i Samuela, i wolontariuszy. Kiermasz został wsparty finansowo i objęty patronatem przez Radę Rodziców, w imieniu której wystąpił przewodniczący Pan Jacek Pawlaczyk. Nie zabrakło samego Samuela i jego rodziców, którzy opowiedzieli o synku oraz gorąco podziękowali wszystkim za pomoc. Podczas kiermaszu wytworzyła się niesamowita atmosfera, było przyjaźnie i wesoło, a co najważniejsze – udało się zebrać 5736,28 zł. To dowód, że takie inicjatywy mają sens. Dziękujemy wszystkim, dzięki którym kolejna rehabilitacja Samuela jest realna.

Elżbieta Gesing, opiekun SKW

Nasz adres:


I Liceum Ogólnokształcące
im. Bolesława Prusa w Żarach
ul. Podwale 16
68-200 Żary

Telefon:
+48 68 374 36 76

email:
sekretariat@lo-zary.pl

Numer konta na prośbę Rady Rodziców przy I LO im.B.Prusa w Żarach:
50 1020 5460 0000 5302 0050 5321

Mapa dojazdu: